OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

ZAKRSLÉ KRÁLIKY - LEVÍKY

ZAKRSLÝ KRÁLIK - LEVÍK 

(LEVIA HLAVA)

 

Tento králik patrí k zakrslým králikom. Na celom tele má normálnu srsť, ale na hlave ju má o niečo dlhšiu, takže pôsobí ako levia hriva. Uši môže mať vzpriamené alebo môžu byť vo forme barančekov. 

Hmotnosť u levíkov 1,2 - 1,5 kg

             levíky - barany 1,5 - 2,5 kg

Doba privykania - Hneď ho dajte do vopred pripravenej klietky. Nechajte ho nejaký čas v pokoji. Spočiatku sa králik bude snažiť zahrabať v kúte, aby neskôr, keď nie je pozorovaný, začal s prehliadkou nového domova. Ani teraz ho neberte do ruky, nadarmo by sa vyplašil. Nerušte králika hlasnými zvukmi. Vhodné je, ak sa ku klietke približujete s tichým prihováraním.

Ako poznáte, že si zvieratko zvyklo? Prestane sa vyplašene tlačiť do kúta, keď sa niekto priblíži ku klietke, bude zvedavo pozorovať okolie, alebo sa dokonca vzpriami pri mriežke.

Správne krmivo - Králiky by mali prijímať potravu počas celého dňa, v priebehu 24 hodín, teda aj v noci. Seno ponúkajte králikom v jasličkách. V lete dostatok zeleného krmiva - hlavne púpavu, skorocel, lucernu. vhodné sú aj jablká, zemiaky. Každý deň čerstvá pitná voda. Králiky si musia obrusovať zuby, pretože im neustále rastú, preto im treba dávať konáriky z ovocných stromov na ohrýzanie.